A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » Felhasználói csoportok (Minden ami a csoportokkal kapcsolatos)
Felhasználói csoportok
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 1 | 15:56
A uCoz-nak fejlett felhasználói rendszere van, így még jobban olyan, mint egy portál. Lehetőség van csoportosítani a felhasználókat. Íme néhány hasznos infó a Felhasználói csoportokról.

Alapból 6 csoport van létrehozva (+ egy a vendégek). Felhasználók, ellenőrzöttek, moderátorok, adminisztrátorok, barátok, letiltottak + a vendégek. Ezek az alapcsoportok. Ezeket NEM lehet törölni! Viszont át lehet őket nevezni, és beállítani a jogokat. erről majd egy picit később.
Ezen a 6 csoporton kívül te is létrehozhatsz még 8 csoportot. 14 csoport csak elég lesz smile

Minden csoportnak lehetnek mások a jogaik. Ezeket két helyen is beállíthatod. Vagy egyenként, vagy az összeset egyszerre. Egyenként akkor jó beállítani, hogyha csak egy-két változtatást szeretnél. Ha viszont minden csoport minden jogát át akarod variálni, akkor használd az utóbbi megoldást.
Az előbbit eléred, ha a Felhasználók->felhasználói csoportok oldalon a csoport nevére kattintasz. Itt megjelennek a modulok jogai és más egyéb. Majd amit kell, azt kipipálsz.
A második megoldást szintén a Felhasználók->felhasználói csoportok oldalon leled meg, csak itt Az összes csoport jogainak beállítása nevű gombra kell kattintanod. Majd itt is kikipálgatni amit kell. Jobb eseten egy jó negyed óra alatt végzel is.

Néhány tipp a jogok beállításánál: Az Adminisztrátorok csoportban minden négyzet legyen bejelölve, a Letiltottaknál pedig egyik se!

Az "Ellenőrzöttek" beállításainál van egy olyan, hogy Csoport beállításai. Ezen belül is a "Lehetőséget biztosítani a csoport választására a regisztráció során" Ez azt jeleniti, hogyha te pl beregisztrálsz embert, és alapból az Ellenőrzöttek csoportba rakod, akkor az a felhasználó választhat csoportot. Ez nagyon veszélyes, mert akár az Admin csoportot is választhatja, ezáltal téged le tud fokozni, így el is vette tőled az oldaladat. Szóval nagyon vigyázz ezzel!

Viszont van egy másik ilyesmi beállítás a Felhasználók csoportban. Ez viszont teljesen biztonságos. Lehetőség van itt beállítani azt, hogy hány bejegyzés után kerüljön át a felhasználó az Ellenőrzöttek csoportba. Vagy egy olyan beállítás is van, hogy a regisztráció óta eltelt X napon túl átketüljön. Ám lehet ezeket kombinálni is.

Ezen felül be lehet állítani a csoportok ikonjait. Miután elkészítetted őket, töltsd fel a szerverre Total Commandereen keresztül, vagy a fájl-managerrel. Majd menj a csoportok szerkesztéséhez (Felhasználók->felhasználói csoportok oldalon a csoport nevére kattintasz), majd ott a "Csoporthoz tartozó ikon"-nál levő gombra kattintva keresd meg az általad elkészített képet. Ezt megcsinálhatod minden csoportnál külön-külön.
Arra vigyázz, hogy ne csinálj túl nagy ikonokat! Elég egy 50x50 pixeles kép is!

Az oldalon számos helyen lehet még beállításokat végezni. PL. Minden menüpont szerkesztésénél, lent az "Ezek a csoportok hozzáférhetnek az oldalhoz" résznél beállíthatod a megtekinthetőséget. Továbbá a blokkoknál a Szerkesztő mód segítségével azt is beállíthatod, mely csoportoknak jelenjen meg az adott blokk.

Az információ a uCorner (volt uCoz Kuckó) oldaláról származik. Szerzője DaveedBrown.


NAVIGÁCIÓ:


Nem tudok csoportot létrehozni

Nem tudom törölni a csoportot
Felhasználói csoportok név-szín változtatása
Felhasználói csoportok név-szín változtatása 1

Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Nero
Üzenetek: 13
Hírnév: 0

Üzenet # 46 | 17:46
Köszi! happy
gallant0257
Üzenetek: 22
Hírnév: 1

Üzenet # 47 | 16:45
Üdv mindenkinek!
Olyan problémába ütköztem,hogy hiába állítom be az "Ellenőrzöttek" csoportjában azt,hogy a "Saját hozzászólások szerkesztése" be legyen kapcsolva mégsem működik ,(nem tudják szerkeszteni a saját témájukat ).
Valaki legyen szíves segíteni mert rendszeresen bombáznak a témával kapcsolatban.
Az oldalam címe a következő:
Code
http://gallantsyte.ucoz.com/


Válaszokat előre is nagyon köszönöm szépen.

Gallant
IwX
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 48 | 20:49
Én azt gondolom, hogy egy hiba de lehet, hogy késik a szerver....
Nem kell egyből kérdezni előbb meg kell nézni, hogy van -e már.
gallant0257
Üzenetek: 22
Hírnév: 1

Üzenet # 49 | 18:03
Quote (IwX)
Én azt gondolom, hogy egy hiba de lehet, hogy késik a szerver....

Napok óta próbálom tehát ha késik a szerver ahogy íród akkor elég rendesen,és idegesítően.
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 50 | 15:22
gallant0257, napokat biztosan nem késik a szerver, a legdurvább késés, amit eddig tapasztaltam, az fél óra volt. Regisztrálok a honlapodra. (dBrown) Tegyél be ellenőrzöttnek, megnézném én ezt. (és írj, ha betettél)
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


gallant
Üzenetek: 4
Hírnév: 0

Üzenet # 51 | 15:43
Quote (DaveedBrown)
gallant0257, napokat biztosan nem késik a szerver, a legdurvább késés, amit eddig tapasztaltam, az fél óra volt. Regisztrálok a honlapodra. (dBrown) Tegyél be ellenőrzöttnek, megnézném én ezt. (és írj, ha betettél)


Szia Daveed Brown megtörtént,bent vagy az ellenőrzöttek csoportjában.
Köszi a fáradozást akármire is jutsz.
Textador
Üzenetek: 16
Hírnév: 4

Üzenet # 52 | 14:19
Quote (DaveedBrown)
css-ben a /* User Group Marks */ részen van minden

de a CSS-t hol találom meg?:)

Textador,Getting-Started Owner
Imi
Üzenetek: 22
Hírnév: 0

Üzenet # 53 | 17:12
Szeretném megkérdezni, hogy mi van a rendszerrel? Még engem is át tett a saját oldalamon kitiltva csoportba! angry
Imi
Attila
Üzenetek: 414
Hírnév: 34

Üzenet # 54 | 17:16
Imi, nézz utána, hogy valaki nem kaphatta-e meg véletlenül a jelszavadat, vagy kik azok, akik a honlapodon adminisztrátorként vannak még beregisztrálva. Át kellene nézned, hogy a felhasználói csoportnak milyen jogokat adtál.
Ingatlant vennéll? Eladsz? Hívj, segítek! Gál Attila Otthon Centrum Tel: +36 70 454 0707 http://ingatlan.ucoz.hu http://centr.oc.hu
Textador
Üzenetek: 16
Hírnév: 4

Üzenet # 55 | 16:14
Attila,DaveedBrown,Locky!!
A CSS-t hol találom meg?(ahol a felhasználók színeit be tudom állítani..)mert a Stílusok táblázata(CSS)-ben nem találtam ilyet: (USER GROUP MARKS)
Kérlek segítsetek!
Köszönettel:Textador.

Textador,Getting-Started Owner
DaveedBrown
Üzenetek: 683
Hírnév: 38

Üzenet # 56 | 20:16
Textador, mi a sablonod száma?
A moderátor nem bunkó, csak speciális módszerei vannak a rend fenntartására.


Textador
Üzenetek: 16
Hírnév: 4

Üzenet # 57 | 19:36
DaveedBrown, azt a bizonyos "számot" hol találom?: )

Hozzáadva (12.04.2012, 17:38)
---------------------------------------------
Jajj,már megoldottam.Köszönöm!

Hozzáadva (12.04.2012, 18:36)
---------------------------------------------
még is csak segítségre szorulok..a probléma a következő:

http://www.kepfeltoltes.hu/120412/rossz_www.kepfeltoltes.hu_.png


Textador,Getting-Started Owner
suttyo
Üzenetek: 40
Hírnév: 7

Üzenet # 58 | 20:05
Textador, Pedig ott van az. Nézd meg alaposabban! biggrin Lásd kép.

KÉP
Textador
Üzenetek: 16
Hírnév: 4

Üzenet # 59 | 10:28
suttyo, nekem egy csomó minden hiányzott.De már visszaállítottam az eredeti sablont.: )
Textador,Getting-Started Owner
Dia
Üzenetek: 3
Hírnév: 0

Üzenet # 60 | 19:58
Egyik felhasználómat adminisztrátorrá, vagyis társszerkesztőmmé szeretném csinálni, az adminisztrátorok között is van, de az általam megadott jelszóval sem tud belépni, és ezt írja ki neki: You must enable Referrers transmission in Firewall or Browser. Mit lehetne csinálni?
uCoz közösség » A uCoz rendszer moduljai » Funkciómodulok » Felhasználók » Felhasználói csoportok (Minden ami a csoportokkal kapcsolatos)
Keresés: