A magyar lokalizáció fejlesztése és támogatása jelenleg meghatározatlan ideig fel van függesztve, így ezen a fórumon kicsi a valószínűsége annak, hogy valaki segíteni fog. Gyorsabb segítséghez próbáld meg feltenni a kérdésedet az angol fórumon (ajánlott) vagy a uCoz Facebook oldalán.
A fórum moderátora: remus  
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Mini chat szerkesztése
Mini chat szerkesztése
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 91 | 17:28
Lewis, Nagyobbra rakni úgy tudod, hogy nagyobb helyre rakod. A chat igazodik a sabloblan elfoglalt helyéhez.
Ha egy oldal tartalmába teszed be, akkor az kitölti az oldalt, blokktól (oszloptól) a másik blokkig (ha van).

A linkes problémára azt tudom mondani, hogy kérd meg az embereket, hogy a liket így rakják be:
Code
[url=http://f1oc.ucoz.hu/semmi/semmi/példa]link[/url]


vagy automatikusan is lehet ilyenre cserélni a linket, csak kell hozzá egy kis javascript ismeret.

Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Lewis
Üzenetek: 49
Hírnév: 0

Üzenet # 92 | 17:43
Hello. Két különböző chat működhet az oldalon? Ugyan az az ucoz által használt chat csak kettébontva. az egyikbe csak a látogatók tudjanak írni a másik viszont mondjuk csak egy külön csoportnak legyen fenntartva. Tehát két chat legyen az oldalon az egyik egy csoportnak a másik egy másik csoportnak. Ez megoldható?
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 93 | 18:04
Lewis, alapból nem, legegyszerűbb ha segítségül hívsz egy 'külsős' chat-et is.
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
Hanga
Üzenetek: 1
Hírnév: 0

Üzenet # 94 | 17:01
Sziasztok!

Nekem sajnos az a gondom hogy amikor új üzenetet szeretnék hozzáadni akkor ezt írja hogy:
"Mező nincs kitöltve"
Ki tud segíteni?????

Hozzáadva (29.12.2012, 16:01)
---------------------------------------------
Köszi,már nem kell megoldódott...kiderült hogy 2x volt benn a chat az oldalon!


remus
Üzenetek: 137
Hírnév: 17

Üzenet # 95 | 12:52
sziasztok.

"Minichatből lehet-e üzenőfalat csinálni és betenni a főoldalba?"-valahol olvastam ezt a kérdést.

Lehetséges!Nézzétek meg az én változtatásomat; http://dragonbit.ucoz.hu/uzifal.jpg

A képet lekicsinyítettem,hogy jobban lehetsen látni.A chat-et kiegészítettem egy háttérrel,aláraktam egy szmájli sort,amit akár el is lehet rejteni.
Véleményeket kíváncsian várom,a rosszakat is!hiszen abbol tanul sokat az ember. smile
Neuro
Üzenetek: 5
Hírnév: 0

Üzenet # 96 | 13:13
Sziasztok!

Olyan problémába futottam, hogy a mini-chat $NAME$ és $USERNAME$ esetén is a felhasználó usernevét írja ki. Előbbi esetben a magyarázat szerint a megadott valódi nevet kellene neki, ami más modulok esetén működik is (bár nem konzisztens, mert van amelyik modul pl. a fórum - $USER_FULL_NAME$ néven hivatkozik rá, de ez annyira nem zavar) . Tudok ezzel tenni valamit vagy ez egy ismert bug? Ha nem az, hol kellene jelezni a ucoz irányába (vagy elég itt)?

Üdv,

Kiss Máté
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 97 | 19:17
Neuro, a hibát az uCoz fejlesztői/programozói felé a a http://www.ucoz.hu/contact vagy a http://www.ucoz.com/contact (angol) oldalon tudod jelenteni!
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
remus
Üzenetek: 137
Hírnév: 17

Üzenet # 98 | 16:45
Sziasztok!
Sajna panaszkodnak a felhasználóim,hogy a chat nem frissül automatikusan.Csak F5 nyomása után tudják olvasni az üzeneteket.Már raktam be egy 15 másodperces autofrissítést is,de az se működik.Tudtok ebben segíteni nekem?
vmarci21
A fórum moderátora
Üzenetek: 951
Hírnév: 52

Üzenet # 99 | 17:49
remus, én írni sem tudtam bele.... Tudsz nekem admin-jogot adni az oldaladon??
Partner és főmoderátor.

Kérdezés előtt használd a keresőt és a linktárat!
into.hu! | VideoRemote
remus
Üzenetek: 137
Hírnév: 17

Üzenet # 100 | 18:10
Most már lehet bele írni.....mindjárt adom a jogot...
Locky
A fórum moderátora
Üzenetek: 652
Hírnév: 57

Üzenet # 101 | 15:19
remus, alapon nincs frissítés, de a felhasználók be tudják állítania 15mp-et, ami ott is van, nemkell hozzányúlni. Ekkor az iframe ablak frissül.

Esetleg lehet még frissíteni manuálisan is (egy kód behelyezésével), de ez lehet már zavaró lenne.
remus
Üzenetek: 137
Hírnév: 17

Üzenet # 102 | 23:57
Locky.
Idézet (Locky)

Esetleg lehet még frissíteni manuálisan is (egy kód behelyezésével), de ez lehet már zavaró lenne.

Már megoldottam,mégpedig úgy,hogy a bejegyzések kinézetéhez beraktam ezt a kódot;
Kód
<meta http-equiv="refresh" content="5" >
.Így észrevétlenül frissíti a chat magát 5 másodpercenként.
biggrin
nyunyo
Üzenetek: 4
Hírnév: 2

Üzenet # 103 | 14:55
Sziasztok!!!
Lenne egy kérdésem. Már végig olvastam a chat-tel kapcsolatos dolgokat, de a gondomra nem találtam választ. Azt szeretném megtudni, hogy lehet azt megoldani, hogy a bejegyzést írók neve,(mint pl. admin) előtt ne az a kis bábu jelenjen meg, hanem valamilyen kis figura, pl a mosolygós smyli??? Tudna nekem ebben valaki segíteni??
Előre is köszönöm a segítséget

Hozzáadva (26.04.2013, 13:55)
---------------------------------------------
Sziasztok!!!
Közben sikerült megoldanom a problémát biggrin

Blasika
Üzenetek: 23
Hírnév: 0

Üzenet # 104 | 12:21
Sziasztok. Azt szeretném megtudakolni hogy lehet-e változtatni a minichat hátterét, ha igen akkor hol?
FilmTorrent
Üzenetek: 119
Hírnév: 9

Üzenet # 105 | 21:17
Kedves Blasika, a következő módon tudod:
Vezérlőpult ---> Honlap-stílus ---> Külalak szerkesztése (CSS) ---> Kikeresed a minichatet, nem biztos hogy ilyen néven találod meg ---> Ott a backgroundot átírod (vagy színkódra vagy képre).
uCoz közösség » Kiegészítő szolgáltatások » A uCoz rendszer kiegészítő eszközei, funkciói » Mini chat szerkesztése
Keresés: